„Botanică aplicată – plante din flora spontană în meniul zilnic”

Publicat de Turtureanu Dan pe

Dacă doriți să aflați:

• ce plante din flora spontană pot fi consumate?
  • ce cunoștințe sunt necesare pentru culegerea plantelor din flora spontană cu scop alimentar?
  • de ce e bine să consumăm plante „sălbatice”?
  • precum și idei despre modul de preparare,

vă așteptăm în data de 16.06.2022 la o prelegere susținută de Șef lucr. dr. Macalik Kunigunda de la Facultatea de Biologie și Geologie (Universitatea Babeș-Bolyai).

Prezentarea se va desfășura în Sala de Curs Alexandru Borza (Institutul Botanic, etajul II), de la ora 10:00 în limba română, iar de la ora 12:00 în limba maghiară.

Participarea se face pe baza plății biletului de intrare în Grădina Botanică și prin înscriere la adresa de email gradina.botanica.borza@gmail.com, în limita locurilor disponibile.

Vă așteptăm!

****

Alkalmazott botanika – Spontán flóránk növényei mindennapi és ünnepi étrendünkben

előadó: Macalik Kunigunda, a BBTE Magyar Biológiai és Ökológiai Intézetének adjunktusa

az Alexandru Borza előadóteremben (Botanika Intézet, II. emelet)

2022 június 16, 10 óra (román nyelven) 12 óra (magyarul)

Szeretettel várjuk, amennyiben szeretne:

– megismerni néhány vadon élő ehető növényfajt,

– megtudni, hogy milyen ismeretek szükségesek a vadon élő növényfajok táplálkozási céllal való gyűjtéséhez

– megtudni, hogy miért jó a vadon élő növényfajokat fogyasztani

– illetve megismerni néhány felhasználási ötletet.

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött a gradina.botanica.borza@gmail.com e-mail címen, belépés a kapunál megváltott jeggyel. A helyek száma korlátozott.

0 comentarii

Substituent avatar